Recenzje Saintbox + Makak, Kolonia, aukcja

1. Recenzje
2. Makakofonia
3. Koncerty
4. Aukcja

Recenzje

O The Saintbox można przeczytać w dzisiejszym Dzienniku Gazecie Prawnej – w wydaniu świątecznym. Dodatek “Kultura” zawiera obszerny wywiad z Olem Walickim i ze mną oraz recenzję albumu.

To koncept album zabierający słuchacza w duchową podróż za pomocą nieoczywistych dźwięków i głosu Gaby Kulki śpiewającej tu po angielsku, francusku, niemiecku i po łacinie. Gościnnie pojawił się Macio Moretti przy perkusji oraz zespół The Gdańsk Philharmonic Brass, a całość współprodukował Marcin Bors. Niełatwy wyszedł z tego materiał. Na całe szczęście.

Wojciech Przylipiak

Miłą recenzją w ciągu ostatnich tygodni obdarzyła nas również Polityka:

„The Saintbox” jest albumem osobnym, wyjątkowym, kompletnie nieprzydatnym na liście przebojów, takim jednak, w którym można się zatopić, zagubić i słuchać w kółko.

Bartek Chaciński

Makakofonia

Jeszcze dziś od 22:00 będę gościć na antenie Antyradia ( http://www.antyradio.pl/) w audycji Makaka – możecie go słuchać również w sieci. Zabieram ze sobą nie tylko Saintboxa ale również kilka innych ulubionych płyt. Zapraszam!

Koncerty

Już w przyszłym tygodniu pierwsze dwa koncerty The Saintbox w tym roku.
W czwartek 12. kwietnia zapraszam do Fabryki Trzciny w Warszawie. W piątek 13. kwietnia do Concordia Design (w Starej Drukarni) w Poznaniu. Bardzo zależy nam na Waszej obecności – koncerty The Siantbox wymagają dość sprecyzowanych warunków scenicznych/logistycznych i nie jest nam łatwo znaleźć odpowiednie miejsca na prezentację tego materiału. Dlatego tym goręcej zapraszam na nadchodzące występy.

W niedzielę 15. kwietnia niespodzianka dla mieszkańców Kolonii. W ramach prezentacji polskiej kultury w Niemczech wystąpimy (w ramach dnia pełnego atrakcji) w Kolońskim teatrze Schauspiel. Klopsztanga. Polska bez granic / Polen grenzenlos”: Kolonia, teatr Schauspiel Köln, 15 kwietnia 2012. Gramy o 14:00 i otwieramy program dnia naszą wiązanką przbojów (nie)znanych, które mogliście usłyszeć podczas festiwalu Niewinni Czarodzieje w zeszłym roku w Warszawie. Szczegóły tutaj i na http://klopsztanga.de/pl/
Dodam, że tego samego dnia gra na Klopsztandze również Julia Marcell i świetny zagraniczny zespół Mitch & Mitch. Gratka dla melomanów.

Aukcja

Na koniec zachęcam do wzięcia udziału w aukcji, która zakończy się za 5 dni. Są to dwa niezwykłej piękności  T-shirty, pochodzące jeszcze z trasy Hat, Rabbit (Trójka Tour) z 2009 roku, oba z autografem. Cel jest szczytny – Eliza Banicka ma 12 lat, a jej leczenie (choroba Niemanna-Picka) wymaga ogromnych środków finansowych. Bardzo zachęcam do wzięcia udziału w aukcjach. Koszulki:
damska
męska