Wojna nigdy nie jest daleko

Na zaproszenie niestrudzonych aktywistów Grupy Granica nagraliśmy nową wersję utworu Wojciecha Młynarskiego z muzyką Jerzego Derfla – by przyciągnąć uwagę naszych odbiorców do kryzysu humanitarnego, który z winy rządzących rozgrywa się na granicy Polsko-Białoruskiej. Zanim utwór został wydany, nastąpiła inwazja Rosji na Ukrainę, co dodało jeszcze mroczniejszy kontekst naszemu przedsięwzięciu.

Przedstawiciele Grupy Granica piszą: “Zależy nam na tym, aby słowa utworu, tak aktualne teraz, wybrzmiały głośno, żeby opowiedziały o dramacie, który dzieje się tak blisko nas, żeby jednoczyły tych, którzy w popadają w poczucie bezradności i zniechęcenia.

Aranżacji muzycznej podjął się Jurek Zagórski wraz Patem Stawińskim, Aleksandrem Orłowskim i Andrzejem Smolikiem. Zaśpiewały: Kasia Lins, Gaba Kulka, Misia Furtak, Paula Roma, Natalia Grosiak i Kasai (Kasia Piszek).
Ta konkretna aranżacja została zainspirowana fantastycznym wykonaniem tej piosenki przez Emose Uhunmwangho podczas gali 39. Przeglądu Piosenki Aktorskiej.

Piosence towarzyszy teledysk w reżyserii Jagody Szelc.

Wszystkim uciekającym przed wojną i prześladowaniami. Mieszkankom i mieszkańcom pogranicza, aktywistkom i aktywistom, organizacjom i każdej osobie, która dostrzega niesprawiedliwość na polskiej granicy, reaguje na nią niezgodą i dążeniem do zmiany. Dla wszystkich uciekających i pomagających – bez względu na pochodzenie i kolor skóry.

Ostatnie wpisy