Teksty dla innych

Cover teksty dla innych

Kochani, w oczekiwaniu na piosenkę “Ktoś całkiem nowy”, która ukaże się niebawem na nowej płycie Natalii Kukulskiej “Czułe struny” * , złożyłam playlistę innych utworów spoza moich własnych płyt, do których napisałam teksty. Za każdym razem, gdy piszę tekst na cudzy album (nie ważne, czy biorę udział w jego nagrywaniu, czy nie) jest to dla mnie wielkie wyzwanie i uczę się rzeczy, których nigdy nie nauczyłabym się na własnych piosenkach.
Na playliście znajdziecie najczęściej utwory z cudzą muzyką i moim tekstem, śpiewane przez innych artystów. Ale jest kilka utworów, które z własnym tekstem zaśpiewałam gościnnie, a także parę przypadków, gdy współtworzyłam muzykę. Mam nadzieję, że się Wam spodoba – w programie utwory Hey, Marceliny, Piotra Zioły, Smolika, Reni Jusis, Kucza/Bilińskiej, Kaszebe i Daniela Blooma.
Playlisty Spotify / Deezer / Apple Music:

Dołączam też linki do dwóch utworów, których niestety w streamingach nie ma, a do których wracam z ogromną przyjemnością. Teksty bliskie mojemu sercu. Levity z płyty nagranej z Toshinorim Kondo i Baaba:
https://soundcloud.com/gabakulka/levity-sans-voix
https://baaba.bandcamp.com/track/thingsimnot

*) Jestem dziko zadowolona z tekstu dla Natalii. Wspólna praca nad doszlifowaniem ostatecznego kształtu piosenki była wielką przyjemnością. Cały album zapowiada się bardzo ciekawie: pięciu aranżerów, pięć autorek tekstów, utwory oparte na kompozycjach Fryderyka Chopina.

[edit 2023] Dodaję moje ulubione wykonanie “Ktoś całkiem nowy” z OtwARTej Sceny!

Muszę dodać, że wertowanie starych notatników w poszukiwaniu tych tekstów pisanych jak kura pazurem… to była niezła podróż sentymentalna. Doskonale pamiętam, jak jechałam lodowatym autobusem na drugi koniec miasta, by wybrać płytki łazienkowe dla klienta (wciąż jeszcze głównie jako architekta wnętrz), i pisałam w notesie tekst do “Forget Me Not”. Gdybym wtedy potrafiła uszami wyobraźni usłyszeć, jak zaśpiewa to Emmanuelle Seigner, autobus nie byłby pewnie tak lodowaty

Ostatnie wpisy