Ondinata i “Senna kołysanka”

28 lutego to Międzynarodowy Dzień Chorób Rzadkich i to dziś ukazuje się niezwykły album, “Ondinata – Pieśni dla Ondyny”. Wydawnictwo wspiera Zdejmij Klątwę – polską fundację CCHS i dofinansowuje prace nad lekiem (CCHS to bardzo rzadka choroba genetyczna, zwana także “klątwą Ondyny”). Kuratorami tego przedsięwzięcia są Magda Hueckel i Tomasz Śliwiński, nasi przyjaciele i twórcy nominowanego do Oscara filmu “Nasza klątwa” i “Ondyna”. Magda jest również wspaniałą fotografką i nie raz znalazłam się w jej obiektywie.

Zjawiskowa strona projektu: https://ondinata.com

Nagraliśmy z Wojtkiem Traczykiem naszą wersję “Sennej kołysanki” Tadeusza Woźniaka i Bogdana Chorążuka, piosenki, która oryginalnie była częścią kultowego słuchowiska według  “Lata Muminków” Tove Jansson, ale która jest też kołysanką śpiewaną w filmie “Nasz klątwa”. Tutaj możecie jej posłuchać.

Album doczekał się wydania w wielu pięknych formatach: https://ondinata.com/pl/edycje/

Na płycie pojawiają się artyści tacy jak: KAYAH, Anna Karwan, Julia Marcell, Jarboe, Ralph Kaminski,Joanna Halszka Sokołowska, Stefan Wesołowski, Wacław Zimpel, ElettroVoce (Agata Zubel & Cezary Duchnowski), Joanna Bator, Magdalena Cielecka, Jacek Cygan, Zygmunt Konieczny, Jerzy Maksymiuk, Michał Pepol, Michał Salamon, Obscure Sphinx, Gołda Tencer, Anna Wandtke, Bartek Wąsik, Sebastian Wypych i inni.

A tak “widzi” mnie Magda Hueckel:

Ostatnie wpisy