Kadryl i muzyka do “Alicji…”

Kot z Cheshire

Napisałam muzykę do współczesnej inscenizacji “Alicji w krainie Czarów” Lewisa Carrola w reżyserii Magdaleny Miklasz – premiera już 4.03.2017 w teatrze Syrena.
“Kadryl z homarami”, zaginiony przebój z epoki w której podróżował Pan Kleks, pokazuje tylko jeden z wielu stylistycznych kierunków, jakie obrała muzyka do tego wielobarwnego spektaklu.

“W inscenizacji Magdy Miklasz Alicja jest współczesną nam dziewczynką, która śni sen swojej ulubionej bohaterki z powieści Lewisa Carolla.
Podróż Alicji jest podświadomym poszukiwaniem siebie, próbą rozpoznania własnych pragnień i konfrontacją z otaczającym światem na płaszczyźnie snu. ‘Alicja w Krainie Czarów’ w Teatrze Syrena to spektakl złożony ze zjawiskowych obrazów, wykorzystujący różnorodne gatunki teatralne i muzyczne, bazujący na surrealistycznym  poczuciu humoru, inspirowany filmami Tima Burtona i jedną z najsłynniejszych książek obrazkowych XX wieku – ‘Tam, gdzie żyją dzikie stwory’ Maurice’a Sendaka”.


http://www.teatrsyrena.pl/lista-spektakli/alicja-w-krainie-czarow,s167.html [edit: Niestety link już nie działa, od kiedy spektakl zniknął z afisza]

afiszteatralny.pl:
“Zaczęło się bardzo obiecująco, zwłaszcza, że do spektaklu wprowadzał piękny głos Gaby Kulki. Przygotowana przez nią muzyka stała się nieodłącznym elementem sztuki, który ożywiał całe to widowisko, dodawał – a raczej narzucał – tempa…”