Litania

Zapraszam do wysłuchania naszej autorskiej wersji “Litanii” Jacka Kaczmarskiego, nagranej dla Domu Spotkań z Historią, w ramach obchodów wolnych wyborów 4 czerwca, oraz akcji “Posłuchaj, to wolność”. Po drugiej stronie “Singla Wolności” znajdziecie piosenkę “Jeżeli” Armii, w interpretacji Pauliny Przybysz. Oba utwory zostały wybrane w plebiscycie. Bardzo się cieszę, że mieliśmy z zespołem (niestrudzonymi Wojtkiem Traczykiem i Robertem Raszem) okazję zmierzyć się z tak pięknym utworem. Podeszliśmy do niego z taką dozą wolności na jaką tylko było nas stać. Znaleźliśmy też do tego wspaniałe warunki w Studio Dwa Domy, z Igorem Nikiforowem i Michałem Kupiczem.

Tutaj singiel na platformach streamingowych: www.soundline.bizTutaj na Youtube

Słowa i muzyka: Jacek Kaczmarski

Gaba Kulka  – wokal, instrumenty klawiszowe, aranżacja
Wojciech Traczyk – gitara basowa
Robert Rasz – perkusja

Produkcja – Igor Nikiforow
Mix&Mastering – Michał Kupicz

Nagranie powstało w Studio Dwa Domy


Tak o wydawnictwie pisze Dom Spotkań z Historią:

«W ramach tegorocznych obchodów rocznicy wyborów 4 czerwca wspólnie z Radiospacja i Muzeum Rocka zaprosiliśmy Was do udziału w plebiscycie na Singiel Wolności.
W czerwcu wybraliście dwa utwory: „Litanię” Jacka Kaczmarskiego i „Jeżeli” Armii, które następnie zostały wzięte na warsztat przez znakomite wokalistki i twórczynie – Paulinę Przybysz oraz Gabę Kulkę. Artystki nagrały te utwory we własnych aranżacjach i dały nowe życie piosenkom, które towarzyszyły rodzącej się w Polsce wolności.
„Litania” i „Jeżeli” na jednej płycie to spotkanie dwóch potężnych figur tamtych czasów. Kaczmarski, który czasem grał szybciej na akustycznej gitarze niż zespoły punkrockowe na swoich elektrycznych. I Armia z mistyczną i gnostyczną poezją, przy której wiele tekstów autorskich wyglądało jak doraźna publicystyka. Opowieść o nieuchronności walki i nieśmiertelności sprzeciwu nawet w sytuacji pozornej porażki.
Teraz opowieść tę słyszymy na nowo! »


Na koniec, krótki film w którym możecie zerknąć za kulisy powstawania naszego singla i posłuchać, jak wraz z Pauliną, Igorem, Raszkiem i Wojtkiem staramy się odpowiedzieć na pytanie czym jest wolność i przybliżyć słuchaczom kontekst w jakim powstały nasze wersje tych utworów:

link: https://www.youtube.com/watch?v=7kV-O-_b3QE

Ostatnie wpisy